Hakkımızda

Klasik Gallery değerli ve seçkin eserleri sanatseverlere buluşturmak amacıyla Kadir Gürdamur ve Güler Gürdamur tarafından kurulmuştur. Profesyonel olarak sanat eserleri alımı satımı ve bazı sanat dallarında uygulamayla oluşan tecrübemizi bir galeri bünyesinde hayata geçirdik.

Özellikle Klasik sanatlar ve Çağdaş sanatlarda var olan koleksiyoner, sanatçı ve sanat tarihçi kimliğimizle siz kıymetli sanat sever ve takipçi dostlarımıza aktarmak isteğiyle 2020 yılında kurduğumuz firmamız beklediğimizden fazla sevgiyle karşılanmış ve bizi müzayede yolunda emin adımlarla ilerlememize destekçi olmuştur.

Klasik Gallery, çağdaş ve klasik sanatta uzun yıllara dayanan bu bilgi birikimiyle üzenlediği müzayedelerle önemli koleksiyonların oluşmasına zemin hazırlamakta ve en güvenilir sanat eserlerini sanatseverlere sunmanın mutluluğunu yaşamaktadır. Müzayedelerde satışa sunulacak olan sanat eserleri önceden kendi alanında uzman kişiler tarafından incelenerek akabinde satışa sunulmaktadır. Günümüz ve geçimiş sanatçıların en önemli eserleriyle hazırladığımız müzayedeler, sanatseverlerin memnuniyeti için çalışmakta ve müzayedecilik, sanat eseri alım ve satımı konularında yılların tecrübesi ile hizmet sunmaktadır.

Özellikle akademik kariyeri devam eden ve/veya yeni mezun olmuş genç ressam ve sanatçılarımızın çalışmalarını, online müzayede yolu ile tanıtmak, bu süreçle beraber, yeni ve başarılı Türk sanatçılarını keşfetmek ya da keşfine vesile olmak suretiyle destek vermek, öncelikli misyonumuz olmakla birlikte geleneksel sanatlarla, çağdaş sanatların bir karmasını oluşturacak bir galeri ortamı sunmak bizler için bir hedef olmuştur. bu yolda sanatsever ve koleksiyoner adaylarını, gelecekte eserleri büyük değer arz edecek yeni ve milli sanatçılarımızla buluşturma noktasında, sanat odaklı organizasyon olarak karşınızdayız.